Nowoczesne badania w ofercie POLMED

Nie da się ukryć, że osoby cieszące się dobrym zdrowiem przykładają dużą uwagę zarówno do tego, aby się zdrowo odżywiać, jak do regularnego uprawiania aktywności fizycznych. To jednak nie wszystko, ponieważ równie ważne jest dbanie o zdrowie, czyli regularne badanie się. Dzięki nowoczesnej ofercie POLMED, która obejmuje wiele różnych badań, diagnostyka nawet poważnych chorób przebiega w sposób komfortowy dla pacjenta. Do tego dochodzą przystępne ceny oraz duża liczba placówek, w których można przeprowadzić badania i skorzystać z innych usług oferowanych przez wspomnianą firmę.

Nowoczesna medycyna korzysta z ulepszonych metod diagnostycznych, co przekłada się na większą skuteczność we wczesnym wykrywaniu schorzeń. Dzięki temu są większe szanse na ich wyleczenie. Przykładem poważnej choroby, którą dzięki diagnostyce POLMED można łatwo potwierdzić bez narażania pacjenta na dyskomfort, jest obturacyjny bezdech senny. Podobnie jest z biopsją aspiracyjną endometrium. Więcej na temat wspomnianych badań znajdziesz w dalszej części artykułu. Przy okazji poznasz popularne objawy bezdechu sennego oraz dowiesz się, kiedy kobiety powinny zdecydować się na przeprowadzenie badania w postaci biopsji aspiracyjnej endometrium.

Najważniejsze informacje na temat obturacyjnego bezdechu sennego

Obturacyjny bezdech senny (OBS) to schorzenie, którego nie można lekceważyć. Przede wszystkim choroba ma bardzo negatywny wpływ na jakość życia pacjenta, a nieleczona może doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. OBS może występować w formie powtarzających się epizodów spłycenia oddechu podczas snu lub jego całkowitego zatrzymania. Każda taka przerwa w oddychaniu trwa zazwyczaj około kilku sekund, ale zdarzają się również przypadki, gdy przerwy w oddychaniu spowodowane obturacyjnym bezdechem sennym wynoszą nawet kilkanaście sekund. Najczęstszą przyczyną jest niedrożność dróg oddechowych, przy czym może chodzić zarówno o przerost migdałków podniebiennych, jak i skrzywioną przegrodę nosową. OBS może wynikać również z otyłości (szczególnie w okolicy szyi, gdy nadmiar tkanki tłuszczowej może prowadzić do zwężenia dróg oddechowych, co utrudnia przepływ powietrza) oraz złej higieny snu (nieregularne godziny snu, spanie na plecach i w złych warunkach).

Jeżeli chodzi o popularne objawy OBS, to warto wspomnieć o przerywanym chrapaniu, uczuciu ciągłego zmęczenia, problemach z koncentracją i wahaniach nastroju. W przypadku nieleczonej choroby skutki mogą być naprawdę poważne, ponieważ oprócz zaburzeń rytmu serca oraz nadciśnienia tętniczego może dojść do zawału serca lub udaru mózgu.

Na czym polega nowoczesna diagnostyka OBS w POLMED?

Chociaż powyższy opis może sugerować, że diagnostyka obturacyjnego bezdechu sennego jest niezwykle skomplikowana, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dostępnym w ofercie POLMED cały proces jest bardzo prosty, a co najważniejsze nieinwazyjny. Na początek należy umówić się na badanie, co można zrobić pod numerem dostępnym na stronie https://polmed.pl/placowki/centrum-medyczne-polmed-katowice/diagnostyka-obs/. Podczas takiego badania lekarz przyczepia pacjentowi specjalne urządzenie, którego zadaniem jest monitorowanie parametrów snu w warunkach domowych. Eliminuje to konieczność spędzania nocy w obcym miejscu, co przekłada się na większy komfort badanego. Przenośne urządzenie monitorujące mierzy między innymi ruchy klatki piersiowej, saturację krwi i przepływ powietrza (zarówno przez nos, jak i usta), a wszystkie wyniki są zapisywane w jego pamięci.

Kolejnego dnia należy zwrócić urządzenie, aby specjaliści mogli zapoznać się z wynikami i zarekomendować pacjentowi dalsze kroki. Skuteczność oceny ryzyka OBS z wykorzystaniem diagnostyki POLMED jest na bardzo wysokim poziomie. Dodając do tego niską cenę badania oraz jego nie inwazyjność, szybkość i wygodę, trudno tak naprawdę znaleźć lepszą ofertę dla osób, które chcą potwierdzić lub wykluczyć obturacyjny bezdech senny.

Bezbolesne badanie diagnostyczne dla kobiet

W ofercie POLMED, lidera wśród operatorów prywatnej opieki medycznej, dostępne są również inne badania. Wśród nich nie zabrakło biopsji aspiracyjnej endometrium, która pozwala wykryć wiele schorzeń układu rozrodczego kobiet. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Eliminuje to konieczność stosowania znieczulenia oraz zostawania na noc w szpitalu. Dzięki biopsji można potwierdzić lub wykluczyć endometriozę, przerost endometrium oraz nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych. Jak można przeczytać na stronie poświęconej biopsji endometrium https://polmed.pl/placowki/centrum-medyczne-polmed-katowice/biopsja-aspiracyjna-endometrium/, badanie polega na wprowadzeniu do jamy macicy bardzo cienkiej kaniuli (jest to pusta w środku rurka wykonana z tworzywa) i zassaniu próbki tkanki endometrium, która następnie zostanie poddana badaniu histopatologicznemu.

Co przemawia za skorzystaniem z oferty POLMED?

Duży wybór badań przeprowadzanych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, najlepsi specjaliści, przystępne ceny i bezproblemowa dostępność terminów sprawiają, że oferta POLMED cieszy się niesłabnącą popularnością już od ponad 25 lat. Oprócz Nowoczesnych Centrów Medycznych POLMED zlokalizowanych w takich miastach jak Katowice, Kraków, Warszawa i Wrocław, firma współpracuje również z ponad 3 000 Partnerami Medycznymi w całej Polsce. POLMED oferuje pakiety medyczne dostosowane do potrzeb firm, instytucji oraz pacjentów indywidualnych.

Treść promocyjnaZobacz także:
Photo of author

Grzegorz

Dodaj komentarz